Czwartek, 18 Kwiecień 2024       imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy       Liczba ogłoszeń na stronie: 210
Dodaj stronę do ulubionych       Mapa strony
<b><a href='/'>Atrakcyjne Nieruchomości</a></b><br />Nieruchomości PELKOM - w profesjonalny sposób pomagamy naszym Klientom kupić, sprzedać lub zamienić mieszkanie, dom, lokale usługowe czy obiekty komercyjne. Na rynku nieruchomości działamy ponad 25 lat. <b><a href='/contact/8'>Wrocław</a></b><br />Serdecznie zapraszamy do siedziby naszego biura we Wrocławiu, które mieści się w centrum miasta. <b><a href='/contact/2'>Jelenia Góra</a></b><br />Najciekawsze oferty z Jeleniej Góry i Karkonoszy! U nas znajdziesz wymarzony dom!  
<b><a href='/contact/3'>Świdnica</a></b><br />Postanowiliśmy stworzyć firmę z wyjątkowymi ludzmi, którzy swoją wiedzą i kompetencją postarają się sprostać Państwa oczekiwaniom.
Zapewniamy pełną obsługę prawną. ZAPRASZAMY <b><a href='/contact/4'>Amsterdam, Görlitz</a></b><br />Dla Państwa współpracujemy z zagranicznymi partnerami by dotrzeć z ofertą do wielu klientów.

Pelkom - oferta JGA1310

Dodano dnia: 2018-01-03
Wyłączność   
typ oferty
Obiekt
rodzaj oferty
Sprzedaż
identyfikator
JGA1310
powierzchnia
1500 m2
powierzchnia działki
56000 m2
35 000 000,-
(za całość)
kraj
Polska
województwo
Dolnośląskie
miejscowość
Kowary
liczba pokoi
60
rok budowy
0
typ obiektu
pałac
media
woda, prąd, gaz, kanalizacja miejska,
ogrzewanie
węglowe

Pałac składa się z dwóch skrzydeł dwu- i trzykondygnacyjnego oraz nieco wyższej wieży. Bryła jest rozczłonkowana, kryta odrębnymi dachami, ustawionymi szczytowo, od wschodu przylega skrzydło złożone z dwukondygnacyjnego budynku bramy i czterokondygnacyjnej wieży. Obiekt zachowuje wyraźne cechy późnorenesansowej śląskiej architektury. Należą do nich m.in. znaczna skala, przestronność pomieszczeń, zabudowanie poddasza, zastosowanie wysokich szczytów oraz znaczne rozrzeźbienie bryły budynku. Na elewacjach zachowały się starannie wykonane elementy zdobnicze w postaci szczytów i obramień okiennych. Powstałe po 1878 roku dobudówki eklektyczne posiadają cechy neogotyckie i neorenesansowe.Wnętrza zachowały oryginalne sklepienia kolebkowe i krzyżowe oraz w parterze sklepienia kolebkowe z lunetami oraz krzyżowe o silnie zaznaczonych krawędziach. Na piętrze są stropy drewniane belkowe, odkryte, z profilowanymi belkami lub z tynkowaną podsufitką z fasetami. Ściany budynków są murowane z cegły ceramicznej pełnej oraz kamienia. Stropy i sklepienia: ceramiczne oraz drewniane. Dach konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej układanej w karo oraz pokrycie z papy. Schody w budynku głównym są ceglane, na sklepieniu, a do piwnicy kamienne, jednobiegowe. Pozostałe schody konstrukcji drewnianej. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana (część drzwi zachowane ma oryginalne okucia). W większości pomieszczeń podłogi są drewniane, ale występują również posadzki kamienne, lastrykowe, z płytek terakota. Tynki wewnętrzne zwykłe cementowo – wapienne. Instalacje: wodno – kanalizacyjne, elektryczna, telefoniczna.

Zespół pałacowy składa się z:

 60 pomieszczeń , jadalni , bibliotek, zaplecza kuchennego

budynek główny: p.o. 684 m2 , budynek tarasowy: p.o. 107 86 , budynek północny: p.o. 114 97 ,

budynek garażowy: p.o. 159 42 m2, wieża niższa: p.o. 77,24 m2, wieża wyższa: p.o. 87,59 m2

budynek klat. schodowa.: p.o. 36,91m2, budynek bramny: p.o. 46,39 m2, wieża południowa: p.o. 107 60m2

weranda: p.o. 23,58m2, budynek mieszkalny: p.o. 135 ,44 m2,pawilon: p.o. 77,00m2


Oferta prowadzona przez Jerzy Kisiel , licencja 16, proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 601789770,  601789770 lub na adres e-mail: office@pelkom.pl lub za pośrednictwem poniższego formularza.

E-mail zwrotny


WiadomośćUWAGA!!!
Aby wysłać wiadomość musisz wypełnić wszystkie pola jak też podać kod z obrazka.

Wyslij ofertę jako e-mail:


Super oferty